spot_img

مصاحبه اختصاصی با Fat Shark | توسط بازی‌نما

بازینما-در ابتدا بهتر است خود را برای خوانندگان ما معرفی کنید.

مارتین-من مارتین واهلند هستم و به مدت چند سال است که به عنوان تهیه کننده و CEO در استدیو Fat Shark مشغول به کار هستم، مدتی هم در استدیو Grin مشغول بودم.

بازینما-شنیده ایم که استدیو Fat Shark در سوئد واقع است. آیا تمامی تیم شما از افراد سوئدی تشکیل شده است و یا افراد خارجی هم در این استدیو مشغول به کارند؟

مارتین-بله درست است ما در سوئد هستیم و بنا بر درخواست آقای Gunner Johansson مدیر استدیو، تمامی تیم ما از افراد سوئدی تشکیل شده است و هیچ فرد خارجی در تیم ساخت ما وجود ندارد.

بازینما-به عنوان اولین تجربه ی تیم، بازی Lead and Gold تنها بر روی PS3 و PC منتشر کردید، آیا این نشان از راحتی شما برای ساخت بازی بر روی این پلتفرم ها می باشد؟

مارتین-در حقیقت اصلا اینگونه نیست، ما با تمامی پلتفرم ها به نوعی کنار میاییم، و هیچ سختی در ساختار PC، PS3 و حتی Xbox نمی بینیم.

بازینما-شما تنها دو عنوان منتشر کرده اید، این نشان از تنبلی همکاران شماست و یا دلیل دیگری دارد؟

مارتین-از زمانی که ما تصمیم گرفتیم استدیو فت شارک را راه اندازی کنیم هدفمان این بود که سالانه تنها 2 عنوان منتشر کنیم تا هم از لحاظ تجاری به مشکلی نخوریم و هم بازی هایمان را بتوانیم به طور درست ارزیابی کنیم و ببینیم مردم از آن ها راضی هستند یا خیر، البته فکر نکنم این یک عیب باشد چون خیلی از استدیو ها هم همین 2 عنوان را در سال منتشر نمی کنند.

بازینما-آیا شما امسال پروژه ای برای انتشار دارید؟

مارتین-بله،ما در حال ساخت بازی به نام hamilton’s Graet Adventure که به احتمال فراوان مانند عناوین قبلی بر روی شبکه های Live و PSN منتشر خواهیم کرد.

بازینما-بازی Lead and Gold به مذاق اکثر بازی دوستان خوش آمد، آیا امیدی به دنباله ی بازی هست؟

مارتین-در حقیقت به تنها چیزی که فکر نکرده ایم دنباله ای برای این بازی بوده است، و فعلا هم هیچی تصمیمی مبنی بر انجام این کار نگرفته ایم.

بازینما-اکثرا افرادی خاص در استدیو های بازی سازی نقشه ی ساخت یک بازی را می دهند، در استدیو شما هم اوضاع بدین گونه است؟

مارتین-خیر، ما همیشه با یکدیگر تصمیم به ساخت یک بازی می گیریم. ولی نمی توان منکر آن شد که هیچوقت نشده است یک نفر و یا گروهی از استدیو نقشه ی ساخت بازی را برنامه ریزی کنند.

بازینما-به عنوان اولین پروژه، بازی L&G را بر روی PSN و استیم(PC) منتشر کردید،با کدام یک از این دو نسخه راحتتر بودید و زیاد وقت شما را نگرفت؟

مارتین-اگر بخواهم رک بگویم با هر دوی آن ها راحت بودیم ولی برای آپدیت کردن بازی ـمان از نظر من نسخه ی استیم بی دردسر تر بود.

بازینما-به عنوان آخرین سوال، آیا شما با استدیو های دیگر نیز همکاری می کنید و یا تنها در استدیو Fat Shark مشغول به کارید؟

مارتین-اگر بخواهیم جمعا در نظر بگیریم بله، نصف کارهای استدیو ما مربوط می شود با همکاری با دیگر استدیو ها، چون اکثر کارمندان ما از استدیو Grin میایند و با این که در دیگر استدیو ها هم کار می کنند ولی به خاطر دوستی که بین بچه ها از استدیو گرین به جا مانده است با ما هم مشغول به کار هستند. اما خودم هم با دیگر استدیو ها همکاری دارم ولی به طور رسمی من متعلق به فت شارک هستم.

بازینما-ممنون از وقتی که در اختیار ما گذاشتید، اگر صحبتی با خوانندگان ما و یا طرفداران خود در ایران دارید بفرمایید.

مارتین-مطمئنا ما هیچ طرفداری در ایران نداریم(خنده)، اما برای تمامی خوانندگان شما و دوستانمان در ایران آرزوی خوشبختی می کنم و از شما برای این مصاحبه متشکرم.

حتما بخوانید