spot_img

HomeFront | زمانی که در خانه هم جایی نیست

Story | When you are at War
هم اکنون سال ۲۰۲۷ می باشد، ارتش آمریکا توان کافی برای مقابله با ارتش قدرتمند کره ی شمالی را ندارد؛ ارتش کره ی شمالی(KPA) تقریبا موفق شده است که بخش اعظمی از کشور آمریکا را زیر سلطه ی خود قرار دهد، مردم به نوبت در خیابان ها و پیاده رو هایی که زمانی برای نقل و مکان و رفتن به جشن ها از آن جا عبور می کردند اعدام می شوند.
به هیچ وجه امنیت و آسایش در کشور باقی نمانده است، از پنجره بیرون را تماشا می کنید به امید آن که تمامی آن وقایع تخیلات یک فرد جنگ زده باشد؛ اما اینگونه نیست و دوباره با پرچمی روبه رو می شوید که به جزء منافذ باقی مانده از گلوله های بر روی آن ، چیزی از آن باقی نمانده است. دوباره با همان افراد نظامی روبه رو می شوید که با لباس های ارتشی عجیبی که بر تن دارند بی رحمانه در حال قتل و عام چندین افراد بی گناه هستند.
“اعدام شدن افراد بی گناه، تنها بخشی از جنایات ارتش کره ی شمالی”

شهروندانی را مشاهده می کنید که حاظر نیستند فرمانی را از این سربازان شیطانی دریافت کنند، اما بعد از لحظاتی هیچ چیزی به غیر از ریخته شدن خون های سرخشان بر روی سنگ فرش های خیابان مشاهده نخواهید کرد.
در این میان شما کنترل یکی از آمریکایی ها را عهده دار شده اید، احساس میکنید که می توانید به زجر و درد این مردمانی که دیگر آینده ای را برای خود ترسیم نخواهند کرد پایانی دهید؛ اما پس از آن که نیش داغ گلوله را بر روی بدنتان حس کردید؛ متوجه می شوید که این بار مانند همیشه “جنگ” روح واقعی خود را نشان داده است.
تمامی خاطرات خوب و بد به ترتیب جلوی چشمتان رژه می روند، دورانی که همه چیز در صلح بود و خبری از کشته شدن کسی نبود؛ پس از آن که خاطرات را مرور کردید سرتان گیج می رود احساس می کنید همه چیز تمام شده است اما این فقط آغازی بود برای نجات آمریکا …

GamePlay | Fast & Hot Like A Bullet
خیلی ها سعی کردند که در ابتدا، گیم پلی بازی را تقلیدی از عناوین هم سبک مانند MoH و یا CoD بدانند؛ اما سازندگان اعلام کردند که برای ما مایه خوش حالی است که HomeFront با چنین عناوینی مقایسه می شود ولی ما می خواهیم بهتر از این عناوین کار کنیم تا بتوانیم رقیبی سر سخت برای آن ها باشیم. نکته ی جالبی که به نوعی سازندگان قصد داشتند نشان دهند که از بازی شان چقدر امیدوار هستند، این بود که مدتی قبل انتشار نسخه ی دوم این عنوان که هنوز نسخه ی اول آن منتشر نشده است از سوی مدیر شرکت THQ(ناشر بازی) تایید شد.
در مورد هسته ی GamePlay، استدیو Kaos اعلام کرده است که به نوعی با همان گیم پلی Frontlines: Fuel of War روبه رو هستیم؛ اما با تفاوت های نسبتا بسیار مانند مد های جدید، سلاح های قوی و قدرتمند تر و به طور کلی بخش Single Player بازی.a
“تسخیر کامل یکی از خیابان ها توسط نیرو های ارتش کره ی شمالی”

برای این که به بازیکننده همان حس واقعی جنگ داده شود، در بازی از ویژگی Magnetism استفاده شده است؛ بدین معنی که بعضی از وقایع های خاص در حول و حوش بازیکننده اتفاق میافتد. البته در یکی از تریلر های منتشر شده از سوی Kaos این ویژگی به خوبی نشان داده شد، هلیکوپتری که دقایقی قبل از ورود بازیکننده و تیم همراه آن، سقوط کرده بود و در حال آتش گرفتن بود دقیقا در کنار کاراکتر بازیکننده و همراهانش منفجر شد.
متاسفانه یکی از نقات ضعف تیم سازنده، منتشر نکردن اطلاعات جدید و ویژگی هایی در مورد بازی است و با توجه به مدت کمی که از انتشار بازی باقی مانده است ، به غیر از چند تریلر کوتاه از بخش های تک نفره و چند نفره ؛ شاهد چیزی دیگر نبودیم اما شاید Kaos قصد دارد با دادن اطلاعات کم از بازی، بازیکننده را به طور کامل درون جبهه ی جنگ قرار دهد.

MultiPlayer | its better than CoD
حتما بارها با صحبت های مدیر THQ و دیگر عوامل ساخت HomeFront در مورد بخش چند نفره ی بازی مواجه شده باشید، صحبت هایی که تاکید بر آن داشتند که با بخش چند نفره ی بسیار لذت بخش تر از CoD و MoH روبه رو خواهیم شد؛ در بخش چند نفره ی بازی می توانید به لطف ویژگی Battle Points همه کار بکنید.
قابلیت های خریداری سلاح ها، ماشین های نظامی و هزاران کار جالب دیگر که هنوز از آن ها رونمایی نشده است هم به لطف این ویژگی در دسترس بازیکننده ها قرار خواهد گرفت.
همچنین با ویژگی ها دیگر این بخش می توانید زمانی که در جبهه ی جنگ بی سلاح شدید، سریعا با تماسی کوتاه تمامی چیزهایی که می تواند برای مقابله با دشمنان مفید واقع شوند را بدست آورید.

Result | You are in a real war
دقیقا ۳۳ روز دیگر برای قرار گرفتن در جبهه ی جنگ زمان مانده است، جنگی که مطمئنن تفاوت هایی با سایر جنگ هایی که تا حالا دیدیم مانند ویتنام دارد؛ سازندگان قول داده اند که جبهه ی جنگ واقعی را به ما نشان دهند. این در حالی اتفاق میافتد که سعی کرده اند از میزان سینمایی شدن HomeFront بکاهند تا بتوانند در میان سیلی عظیم از عناوینی که همگی روایت های یکسانی دارند؛ زنده از آن بیرون بیایند.

حتما بخوانید