spot_img

مایکروسافت و تلاش برای افزایش دقت Kinect

بر اساس گزارش یک منبع ناشناس به Eurogamer ، مایکروسافت بر روی یک آبدیت فریمور برای افزایش دقت کینکت (Kinect) کار می کند.
در حال حاضر سنسور عمیق کینکت دارای روزلیشن 320×240 است. اما به گفته همان منبع ناشناس ، اگر دقت کینکت به روزلیشن 640×480 ارتقاع بیابد این حسگر توانایی تشخیص حرکت و چرخش انگشتان هر دو دست را دارد.

در اوایل سال جاری تصور می شد کینکت توانایی تشخیص زبان را دارد. اما از سوی مایکروسافت اعلام شد : ” Kinect ـی که در تعطیلات عرضه خواهد شد قابلیت تشخیص زبان و صدا را نخواهد داشت. “

حال منبع ناشناس Eurogamer گفته است: مایکروسافت به سختی بر روی افزایش و فشرده کردن داده های ورودی که از سوی کینکت به کنسول ارسال می شوند است.
شایان به ذکر است که در حال حاضر مقدار داده ورودی به کنسول حدود 15 -16 مگابایت است. گفته می شود Xbox 360 توانایی دریافت 35 مگابایت اطلاعات را در یک ثانیه دارد و این افزایش سرعت ممکن است با قرار دادن USB هایی به طور همزمان عملی شود.

به هر حال با این که مایکروسافت هنوز چیزی در این باره اعلام نکرده است ، اما انتظار می رود در آینده شاهد این افزایش دقت باشیم. این افزایش دقت تنها شامل کینکت نمی شود ، بلکه نینتندو با عرضه Wii MotionPlus قصد تقویت ریموت کنسول خود را دارد. و سونی نیز اعلام کرده است که با یک آبدیت فریمور توانایی افزایش دقت PlayStation Move را دارا می باشد.

حتما بخوانید