spot_img

هک شدن کینکت به قیمت 2000 دلار !

تنها بعد از سه روز از تعیین جایزه برای اولین کسی که محصول جدید مایکروسافت را هک کند نگذشته که فردی موسوم به AlexP با انتشار ویدئویی ادعای هک کردن Kinect کرده است .

 

 

 

همزمان با عرضه رسمی Kinect ، کمپانی به نام صنایع Adafruit جایزه ای به مبلغ 2000 دلار برای اولین کسی که بتواند دستگاه مربوطه را طوری هک کند که اطلاعات مربوط به رنگ و عمق تصویر را به هر وسیله ای به جز Xbox ارسال کند ، تعیین کرد . در همین حال کمپانی مایکروسافت با فراهم آوردن تمام تدابیری که جهت جلوگیری از این امر  ممکن بود ، تنها سه روز بعد از معرفی محصول خود شاهد هک شدن دستگاه نامبرده شده است .

کمپانی مورد نظر نیز با ارسال نامه ای به CNET با اشاره داشتن به حجم وسیعی از پروژه هایی که به کمک وسیله مشابه کنسول Wii انجام شده اذئان داشت که این محصول قابلیت های بسیار بزرگی در علم روبوتیک و پژوهشی خواهد داشت .

AlexP مهندس الکترونیک و همچنین مدیر گروه NUI با عنوان این مطلب که ” چنین وسیله خارق العاده ای با طیف وسیعی از کاربرد های راداری و تخمین مسافت نباید در انحصار کنسول شرکت مایکروسافت باشد ” ، تحت نام یک ” پروژه تحقیقاتی ” اقدام به انتشار این موضوع در فروم NUI با نمایش کلیپی از ارسال دیتای مربوطه به سیستم عامل ” 7 windows ” ، کرد .

البته هنوز تایید رسمی مبنی بر این ادعا از سایت Adafruite منتشر نشده ولی سایت GamesIndustry با عنوان کردن این جمله که “نمایندگان Adafruite راضی شده اند ” به نوعی AlexP را برده این مسابقه دانست .

از طرفی دیگر با نگاهی به کارنامه و اعتبار شخصه نامبرده  همچون هک و استفاده از PS3EYE در ویندوز  ، قبول کردن ریسکی همانند ادعای دروغی در این مورد کاملا غیره قابل قبول به نظر میرسد هرچند از طرف دیگر ایستادن در مقابل تعاملات امینیتی مایکروسافت مبنی بر غیره قانونی بودن این عمل ، به اندازه کافی قابل تامل است .

 لازم به ذکر است که کمپانی Adafruit Industries با تولید و عرضه کیت ها و بورد های خاص الکترونیکی به مدیریت دو تن از فارغ التحصیلان دانشگاه MIT می باشد که مبارزه با انحصار طلبی قطعات الکترونیکی و بهبود قابلیت های آنها از مهمترین اهداف انها می باشد .

پیش تر نیز این شرکت با افزایش جایزه مربوطه از 1 هزار دلار به 2 هزار دلار  و عنوان اینکه “مجبور به افزایش تا 3 هزار دلار نکنید ” ، تمام مهندسین الکترونیک را به اجنام این امر وا داشت .

 لینک ویدئوی منتشر شده در یوتیوب : 1 و 2

دانلود کلیپ های مربوط از سرور 4shared

 

 

حتما بخوانید