spot_img

F1 2010 – Part II | انرژی را احساس کنید

در فرمول یک ، بخش آخر روابط هم تیمی ها مطلقا هیچ معنی ای نمی دهد، اگر می خواهید بدانید بزرگترین رقیب هر راننده کیست، فقط کافی است به آن سمت گاراژ راننده نگاه کنید. این چیزی است که می توان از فصل ۲۰۱۰ مسابقات فرمول یک فهمید. به طور مثال رقابتی که وبر و فتل در درون پیست با یکدیگر دارند، با اینکه هر دو عضو تیم ردبول هستند، باعث شده است بهترین و سریعترین ماشین های فصل جدید فرمول قهرمانی نداشته باشند. حتی آن تیم هایی هم که رانندگانشان با یکدیگر دوست هستند و جلوی دوربین ها و تماشاگران لبخند می زنند، از این مشکل رنج می برند.بهترین نمونه ی آن را نیز می توان در تیم مک لارن و بین لوئیس همیلتون و جنسن باتن دید که با آنکه فعلا لبخند می زنند، اما تنش و کشمکشی که بین آن ها وجود دارد بالاخره روزی جوشان می شود و بیرون می ریزد.این رقابت در همه ی بخش های career mode عنوان F1 2010 دیده می شود. در بازی رسمی کدمسترز از فرمول یک که به زودی نیز عرضه می شود، تنها فشارسنج واقعی شما برای موفقیت، هم تیمیتان است و هم چنین در مقابل تنها کسی که شما از جانبش بیشترین فشار را تحمل می کنید، باز هم، هم تیمیتان است.در هر دوره و هر مسابقه ،هدف شما lap time هم تیمیتان است و هنگامی امتیازهای شما جدی گرفته می شود که بتوانید آن ها راشکست دهید. شکست دادن هم تیمیتان باید در هر مسابقه هدف اصلی شما باشد. موفقیت در یک صفحه ی شانه به شانه دنبال می شود، و با آن است که شما نهایتا درجه بندی می شوید.

واقعیت در این بازی تا این حد پیش رفته است، اگر برای تیم فراری مسابقه می دهید نباید بگذارید آلونسو ببرد.شکست دادن هم تیمی مساوی است با درو کردن امتیازها و جوایز. در نیمه های فصل هر تیم موقعیت خودش و راننده هایش را بررسی می کند و اگر شما سریع تر از بقیه باشید،جایگاه اول تیم جایزه ی شما خواهد بود. این به این معنی نیست که شما باید فقط در تیمتان اول باشید، بلکه باید در مسابقه ی اصلی نیز اول باشید.هنگامی که بحث از آپگرید های مختلف برای ماشین تان می شود، شما باید حتما اول باشید. به این طریق شما می توانید نحوه ی پیشرفت و توسعه ی ماشینتان را ببینید، و از آپگرید هایی استفاده کنید که با نحوه ی رانندگیتان جور در می آید.این آپگرید ها واقعا تاثیر قابل توجی دارند. برای مثال اگر شما در آغاز رانندگی حرفه ای خود عضو تیم Lotus باشید ، در ابتدا ماشینتان مانند یک میله ی قلاب دار است که می تواند سرعت برود. در این تیم جلو بودن از بقیه ی تیم های تازه وارد یک موفقیت محسوب می شود و شکست دادن تیم هایی مانند Force India و Sauber بر سر رده ی پانزدهم، مانند قهرمانی است. اگر در چند مسابقه از پس این کارهای ساده بربیایید، اوضاع کم کم بهتر می شود و ماشین شما نیز می تواند بهبود یابد. جلسات تمرینی روز جمعه معمولا با کمی R&D (تحقیق و توسعه) شروع می شود و تیم سعی می کند به یک زمان تنظیم دست یابد تا با آن بتواند قطعات جدیدی برای ماشین آزاد کنند. برای مثال از این قطعات جدید می توان به یک کنترل کننده ی جریان بنزین جدید اشاره کرد که می تواند نیروی گشتاور ماشین را تغییر دهد و یاقطعه ای دیگر چون صفحات ترمز جدید که می تواند قدرت ترمز را افزایش و خط ترمز را کاهش دهد.

رقابت زیاد است، حتی بین رانندگان یک تیم.با وجود این پیشرفت ها، بدون هیچ شکی شما می خواهید رو به جلو حرکت کنید.تیم های دیگر به موفقیت های شما توجه می کنند،اگر به اندازه ی کافی رکوردهایی که ثبت می کنید خوب باشد، می توانید توجه یک تیم بهتر را به خود جلب کنید و در پایان فصل با امضای قرارداد به تیم بهتری بروید. علاوه بر این ها،موفقیت و پیشرفت شما به برنامه ریزی و مدت زمانی که برای خود تعیین می کنید نیز بستگی دارد.مثلا اگر برنامه دارید که در یک بازه ی زمانی سه ساله وارد یک تیم حرفه ای شوید، در صورتی که اهداف پیش بینی شده را با موفقیت به انجام برسانید، در طی این مت می توانید راننده ی تیمی چون مک لارن و یا ردبول شوید، اما در صورتی که برنامه ی شما طولانی مدت باشد، مثلا یک بازه ی زمانی هفت ساله، مسلما مدت زمان بیشتری طول می کشد تا عضو یک تیم حرفه ای شوید.در هر حالتی مطبوعات حاضر و آماده است.در F1 2010 همه چیز با یک کنفرانس مطبوعاتی آغاز می شود- روشی هوشمندانه برای مشخص کردن اسم،ملیت،درجه ی سختی و چیزهای دیگر- و بعدا نیز ژورنالیست ها بیرون motorhome ـتان منتظر می مانند تا از شما درباره ی عملکرد و پیش بینی هایتان سوال بپرسند.در این حالت اگر چیزهای خوبی بگویید تیم تان از شما تشکر می کند و اگر همه ی تقصیر ها را گردن ان ها بیاندازید تیم تان شما را توبیخ می کند.

روزنامه نگاران بعد از هر مسابقه به دنبال شما می آیند.همه اش یک توسعه و گشترش هوشمندانه از مدهای بی نظیر بخش تک نفره ی بازی هایی چون GRID و Dirt 2 است که در Career Mode عنوان F1 2010 در کنار هم جمع شده اند و یک چیز عالی بوجود آورده اند.این ها را با چیزهایی که قبلا درباره ی کنترل بی نظیر و ماشین ها و مسابقات لایسنس شده گفتم تلفیق کنید و این گونه است که یک چیز بی نظیر بدست می آورید.  ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۰ منتظر نسخه ی اصلی این بازی بی نظیر باشید.

حتما بخوانید