نقد و بررسی بازی F1 2010 | انرژی را احساس کنید

سازنده :

Codemasters Birmangham

ناشر :

Codemasters

تاریخ عرضه :

۲۴ سپتامبر | ۲ مهر

پلتفورم :

PC,X360,PS3

سبک :

شبیه سازی فرمول یک

موتور :

EGO 2.0

درجه ی سنی :

ماشین های فرمول ۱ واقعا وحشی و تندخو  هستند ! اگر انقدر خوش شانس باشید که در کنار یکی از پیست های فرمول ۱ بایستید ( که البته خودمم نایستادم) متوجه این موضوع می شوید .در پیست های فرمول یک صدای جیغ ماشین ها بر روی جاده از راه دور به گوش می رسد و پس از چند ثانیه این جیغ به صدایی کرکننده تبدیل می شود که فقط چند لحظه دوام دارد . در فرمول یک ماشین ها خشونت خود را به نمایش می گذارند و همه چه در خانه و پای تلویزیون و چه در پیست از آن لذت می برند.

عنوان F1 2010 کدمسترز دقیقا چنین چیزی را ارائه می دهد . این بار صحبت در مورد سرعت و یا کنترل ماشین ها نیست _ الیته این دو خود را به خوبی تبرئه می کنند _ بلکه این بار صداست که حرف اول را می زند و اولین عنوان HD رسمی از فرمول یک از سال ۲۰۰۶ تا کنون در این زمینه برتری خود را با قدرت تمام اثبات می کند .حتی در کمترین میزان از قدرت هم صدای خرخر موتور به گوش می رسد. به خط شروع مسابقه که یک ماشین F1 خود را در آن نشان می دهد، نزدیک تر شوید تا به یک باره صدا چندین دسیبل بیشتر شود ، اینجاست که هر یک از هشت سیلندر موتور با صدای فراوان به شما هشدار می دهند و می گویند آماده ی دریدن و درهم شکاندن آسفالت جاده هستند.

ابن موتورها ، ماشین های F1 2010 را تا آخرین محدوده از قدرت، سرعت و شتاب به طرز کاملا وحشتناکی هل می دهند، باور کنید با این ماشین ها زاویه گرفتن و پیچیدن هم ترسناک است . اگر به ماشین های آرام تر گاراژ های Forza و Gran Turismo عادت کرده اید، سرعت و قدرتی که این ماشین ها با آن حمله می کنند ، کاملا شوکه تان می کند ؛ برای کنترل آن ها نیاز به تیزبینی و عکس العمل های فوق بشر دارید، البته باز هم نمی توانید قابلیت بازگشت ( rewind) را نادیده بگیرید و از آن استفاده نکنید .

خوشبختانه هندلینگ ماشین ها به قدری قابل اعتماد است که پس از چند دور بازی کردن کاملا با زیر و بم آن آشنا می شوید و به راحتی ماشین ها را کنترل می کنید ، هدایت ماشین ها همانند کنترل یک اسب چموش اما محکم و قوی است و بهترین چیز در مورد آن ها این است که همانگونه که انتظار دارید کنترل می شوند و نحوه ی حرکت و قدرت آن ها دقیقا همانند واقعیت است. کمک هایی که برای رانندگی در نظر گرفته شده است به شما کمک می کند تا زودتر پیچ و خم راندن ماشین های F1 را یاد بگیرید ، یکی از مهم ترین کمک هایی که برای شما در نظر گرفته شده است سیستم کنترل چسبندگی کشش ماشین است، به شما توصیه می کنم هیچ وقت این سیستم را خاموش نکنید زیرا کنترل کردن قدرتی بیش از  BHP 700  ( واحد اندازه گیری  قدرت = BHP ) بر روی پیچ های تند آن هم به وسیله ی دو میله ی صاف بسیار نازک، کار فوق العاده حساس و سختی است .

F1 2010 کار خود را در برخی از بهترین مسیرهای مسابقه ی دنیا انجام می دهد و داشتن لایسنس رسمی نشان می دهد لیست پیست های این بازی حتی باعث حسادت بهترین عنوان های این سبک نیز می شود . در این بازی مسیر هایی که به عنوان استاندارد در فرمول یک محسوب می شوند گنجانده شده است که از جمله ی آن ها می توان به مونزا، موناکو و سیلوراستون اشاره کرد . این مسیر های بزرگ به وسیله ی تعداد زیادی از پیست های جدید دیگر نظیر پیست ابوظبی که مسابقه ی Yas Marina در آن برگذار می شود ، همراه می شوند و طیفی بزرگ و متنوع را برای F1 2010 بوجود می آورند . لازم به ذکر است همه ی این پیست ها متناسب با مسیرهای مسابقات رسمی فرمول یک در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده اند که شامل ۱۹ مسیر در سراسر جهان است.چیزی که در مورد مسیر ها واقعا حیرت انگیز است ، وفاداری به واقع گرایی هر پیست است. کدمسترز برای دست یابی به این امر از راهنمایی و نصیحت های یکی از رانندگان فرمول یک با نام آنتونی داویدسون ، استفاده کرده است . با کمک ایشان واقعا نکات ریز و ظریفی در بازی دیده می شود که به طبیعی تر شدن بازی کمک زیادی کرده است .

هوای بارانی تاثیر زیادی بر روی بازی دارد ، در این هنگام آسفالت مسیر مسابقه کاملا خیس و پر از چاله های آب گرفته می شود و چسبندگی نیروی کشش به سمت زمین بسیار کاهش می یابد. دروضعیت بارانی دید شما نیز دچار مشکل می شود ، هنگامی که پشت ماشین نشسته اید در صفحه لکه های خاکستری محوی می بینید ، هم چنین چهره ی شما نیز با قطرات باران که باد آن را به سمت شما می آورد پر می شود . در این حالت تنها چیزی که باعث می شود بتوانید مسیر را تشخیص دهید نور قرمز چراغ عقب ماشین های دیگر بر روی زمین است که اندکی مسیر را به شما نشان می دهند .

در قلب این دلاوری های تکنیکی ، کدمسترز برخی از ویژگی های خاص رانندگان فرمول یک را نیز به بازی وارد کرده است . بله حرفه ای بودن در بازی وجود دارد، در بین منوهای بازی که اکثرا بسیار نرم و روان ساخته شده اند ، اما هنگامی که صحبت از رانندگی در مسیر های سخت و پیچیده می شود ، اینجاست که ویژگی های خاص رانندگان حرفه ای به کار می آید . به طور مثال اگر در پیست مونزا سباستین فتل و مارک وبر از تیم رد بول را به عنوان ماشین های اول و دوم قرار دهید، می بینید که در آغاز مسیر لوئیس همیلتون و آلونزو از تیم مک لارن از آن ها پیشی می گیرند . اما در یکی از پیچ ها آلونزو کنترل ماشین را از دست می دهد و دو تا از تایرهای ماشین او وارد چمن بیرون جاده می شود . فتل و وبر از این فرصت استفاده می کنند و جایگاه دوم و سوم را آن خود می کنند . اما بعد از چند دور آلونزو با جنگندگی تمام خود را سوم می کند و پس از اندکی درگیری با فتل جایگاه دوم را از او پس می گیرد ……..  .

این مثالی از یکی از مسابقات واقعی فرمول یک بود اما به واقع چنین چیزی در F1 2010 دیده می شود . سبک رانندگی هر یک از رانندگان واقعی موجود در بازی با یکدیگر متفاوت است و هریک به شیوه ی خود در پیست رانندگی می کنند .رانندگان و تیم های موجود نیز دقیقا همانند واقعیت است و در بازی ۱۲ تیم و ۲۴ راننده وجود دارد که از میان آن ها می توان به تیم های رد بول ، فراری و مک لارن اشاره کرد و از رانندگان نیز می توان لوئیس همیلتون ، جنسن باتن ، سباستین فتل و مایکل شوماخر را نام برد .

 هوش مصنوعی بازی و هم چنین هوش مصنوعی رانندگان به قدری دقیق و عالی طراحی شده است که دقیقا چنین چیز های کوچک و اختصاصی هر تیم و راننده را در بازی پیاده میکند و لذت F1 2010 را دوچندان می کند .

در کنار این چیزهای عالی career mode و بخش های باورنکردنی دیگری نیز وجود دارد که آن ها را در پیش نمایش بعدی ، قبل از عرضه ی بازی در تاریخ ۲۴ سپتامبر ( ۲ مهر ) خواهید خواند .

منتظر اطلاعات بیشتر از F1 2010 توسط تیم تحریریه ی بازی‌نما باشید .

پلتفرم:

سازنده:
ناشر:

تاریخ عرضه:
نسخه‌ی بررسی شده:

سبک:

حتما بخوانید