spot_img

رستگاری در 66 ثانیه , بانجی از Deliver Hope می گوید !


هفده روز تا عرضه ی روز تا عرضه یHalo Reach
باقی مانده و تمام توجه رسانه های مرتبط ( و حتی غیر مرتبط !! ) با گیم به ریچ جلب شده است . مایکروسافت که برای تبلیغ این عنوان سنگ تمام گذاشته است در آخرین اقدام خود همراه با تیم مشترکی از Bungie اقدام به ساخت یک لایو اکشن ( دمو های بازی ها که با استفاده از بازیگران واقعی ساخته می شود ) تحت عنوان Deliver Hope کرده بود . امروز بانجی ضمن اشاره به این لایو اکشن جزییات بیشتری از آن را ارائه کرد .

آیا در سکانس زخمی شدن Kat داستان بازی اسپویل شد ؟

بانجی با جواب خود به سوال بالا خیال طرفداران را راحت کرد ! این قسمت از لایو اکشن در واقع یک قطعه دستکاری شده از نبرد های قبل از بازی اصلی به حساب می آید و به هیچ عنوان در بازی اصلی وجود نخواهد داشت . در واقع این قسمت توسط نویسنده ی این لایو اکشن طراحی شده است و هیچ یک از حوادث بازی را لو نمی دهد ! اما بانجی در باره ی این سکانس به نکته یا اشاره کرد که کمتر طرفدار هیلو در این رابطه پیش بینی کرده بود ! سکانسی که شاهد زخمی شدن Kat هستیم دقیقا همان حادثه ای است که منجر به قطع شدن دست Kat شده است !

بانجی در Deliver Hope چه نقشی داشته است ؟

درست است که مایکروسافت مسئول ساخت این لایو اکشن به شمار می آید اما بانجی نیز وظایفی را بر عهده داشته است . کارگردان بازی با بانجی بر سر عناصر داستانی مشورت داشته . همچنین آن ها در نحوه ی روایت داستان در این 66 ثانیه با مایکروسافت همکاری داشته اند . البته وظیفه ی اصلی بانجی طراحی تصاویر مکان ها و وسایلی است که در این لایو اکشن مورد استفاده قرار گرفته است . همچنین در ویدئوی پشت صحنه ی این لایو اکشن که روز 6 سپتامبر برای دانلود بر روی سایت های مختلف قرار می گیرد شاهد همکاری بانجی با مایکروسافت در ساخت این 66 ثانیه هستیم !

سکانس های Deliver Hope چگونه پدید آمده اند ؟

با کمی دقت در چگونگی پدید آمدن این 66 ثانیه می توان به وسواس بی مانند بانجی و مایکروسافت در زمینه ی محصولات هیلو پی برد . در ساخت این لایو اکشن ابتدا کارگردان طبق مشورت با نویسندگان بانجی خط داستانی را مشخص می کند . سپس به کمک تصویر گران بانجی ( Isaac Hannaford و Frank Capezzuto ) تک تک فریم ها و حتی وسایل موجود توسط طراحی های دقیق به تصویر در می آیند . سپس این تصویر ها مورد مشورت قرار گرفته و تغییرات لازم در آن ها اعمال می شود :


بعد از این همه مرحله ی طاقت فرسا نوبت به انیماتور ها و البته کارگردان لایو اکشن می رسد تا سکانس ها را بر اساس تصاویر کارگردانی کرده و از بازیگران برای خلق موقعیت های مختلف استفاده کند. حتی کوچکترین جزییات این 66 ثانیه نیز از قبل بر روی کاغذ آورده شده است !!


سلاح انفجاری که توسط اعضای Noble Team حمل می شد چه نام دارد ؟

این سلاح Medium Fusion Destructive Device نام دارد که به اختصار به آن MFDD می گویند . MFDD نوعی سلاح هسته ای به شمار می رود . نیرویی که پس از منفجر شدن این سلاح آزاد می شود معادل منفجر شدن همزمان حدود 16 تن TNT است !! این سلاح به طور انحاصری در کارخانه ی اسلحه سازی Misriah Armory تولید می شود . این کارخانه در سیاره ی ماه قرار دارد و مشخصات این کارحانه بر روی MFDD هک شده است :


موسیقی Deliver Hope ساخته ی کیست ؟

اینبار نیز Martin O’Donnel برای طرفداران هیلو سنگ تمام گذاشته است ! شاید اصلی ترین دلیل موفقیت این لایو اکشن موسیقی گوش نواز و آرامش دهنده اش باشد که با هر اتفاق تغییر ریتم می دهد . در ساخت این موسیقی از ساز پیانو و همچنین از گروه کر استودیوی مارتی استفاده شده است .


Deliver Hope به سرعت به یکی از مشهور ترین لایو اکشن های تاریخ بازی های کامپیوتری تبدیل شده است . اثری که با کارگردانی Noam Murro و تدوین Angus Wall توانسته قدم مثبتی در زمینه ی تبلیغات ریچ به حساب بیاید و در قلب تمامی طرفداران هیلو جایگاه ویژه ای داشته باشد .اما جمله ای که در آپدیت هفتگی بانجی ( که امروز منتشر شد ) در مورد این لایو اکشن می خوانیم تاثیر گذار تر از خود آن است :

” Deliver Hope جایی نیست که داستان Noble Team به انتها می رسد , تازه آغاز کار Noble Team را دیده ایم … ”

از لینک زیر می توانید این لایو اکشن را با کیفیت HD و حجم 49 مگابایت دانلود کنید .

حتما بخوانید