spot_img

دیوید کیج: موفقیت Heavy Rain نشان داد که صنعت برای‏ ایده های جدید آماده است

نویسنده و کارگردان بازی Heavy Rain ، دیوید کیج، در جریان Games Developers Conference در کلن آلمان به یکی از حضار گفت که استودیوی آنها انتظار موفقیت بازی را نداشت.

با توجه به اظهارات دیوید کیج، مردم بازی او را پذیرفته اند و این نشان می دهد که بازار برای نمونه های جدید آماده است.

دیوید کیج گفت : من فکر میکنم که صنعت [بازی] برای ایده های جدید آماده است. امروزه بازیها بر اساس حرکت های خشونت آمیز بنا هستند، آنها با چیزی که شما میبینید و چیزی که تخریب می کنید تعریف می شوند. شما مدام کار ثابتی را انجام می دهید: یا رانندگی می کنید یا شلیک می کنید یا به این ور و آن ور میپرید.
همه ی این کارها بر اساس قواعد یکنواخت و ثابتی هستند که 25 سال است وجود دارند.

وی ادامه داد: اکثر بازیهای امروزی بر اساس همین قواعد هستند و تنها چند بازی هستند که تلاش میکنند که در حوزه ی وسیع احساسات به کاوش بپردازند.
کیج همچنین بر این عقیده است که تمامی بازیهای اکشن تنها یک چیز ثابت را ارائه می دهند و این خشونت ها، یک جوان را هدف قرار می دهند.

با اینکه کیج بر این باور است که این لزوماً یک مشکل نیست، در مورد بازیهای اکشن میگوید که ” شما در تمام احساسات شکست میخورید” و اینکه “چه چیز می آموزید، چه احساسی پیدا میکنید؟”

و در آخر گفت : بازیها باید یک هنر باشند نه اسباب بازی، اگر شما از کلمه ی “هنر” خوشتان نمی آید، در این صورت “سرگرمی” مناسب است. اسباب بازی از بین می رود، اما هنر همیشه خواهد ماند.

حتما بخوانید