spot_img

پژوهش- بازی های خشن باعث کاهش افسردگی ، تنش و خصومت می شود.

بر اساس نتایج تحقیقی که در دانشگاه بین المللی A&M تکزاس صورت گرفت ، بازی های کامپیوتری خشن باعث کاهش استرس، افسردگی و خصومت در مردان و زنان بزرگسال میشود .
در این تحقیق که توسط استاد یار دکتر کریستوفر فرگوسن انجام شد و در آن 103 نفر شرکت کردند ، به هر یک از شرکت کنندگان چند بازی غیر خشن ، بازی خشن که در آن ها در نقش شخصیت بد هستید و بازی های خشنی که درباره ی مبارزه ی خوبی و بدی دارند داده شده بود و به برخی از آن ها نیز بازی داده نشده بود . سپس از آن ها خواسته شده بود کاری خسته کننده را انجام دهند.

افرادی که بازی های خشن را انجام داده بودند طبق گفته ی دکتر فرگوسن در مدیریت مزاج و رفتار خود دارای تنش، خصومت و افسردگی کمتری بودند .
فرگوسن درصحبت های خود گفت این نتایج می تواند با ارائه ی راه های دیگری باعث کاهش و یا کنترل خشونت شود :
« احتمالا من نمی توانم به سورپرایزی برای گیمرها برسم که بازی کردن باعث کاهش استرس می شود با اینکه خیلی از افراد نسبت به این عقیده دیرباور هستند.
به نظر می رسد بازی های خشن به مردم کمک می کند تنش خود را کاهش دهند و افسردگی و خصومت کمتری داشته باشند .
دکتر فرگوسن می گوید نتایج دارای همبستگی بودند و آزمایش های بیشتری مورد نیاز بود اما این نحوه ی بازی درمانی برای بزرگسالان جوان و جوانان بسیار سودمند است. هم چنین وی اشاره کرد برای افرادی که مشکلاتی در زندگی دارند این بازی درمانی می تواند راه حل مناسبی برای کاهش استرس و افسردگی آن ها باشد.
به زبان ساده تر اینکه هر وقت احساس کردید رئیستان به شما زور می گوید و شما را اذیت می کند ،اصلا  لازم نیست به پشت بام ساختمان رو به رویی خانه ی او بروید و با یک تک تیر انداز او را بکشید و نهایتا به زندان بروید ، بلکه فقط نیاز به یک دستگاه بازی و یک بازی خشن دارید که در آن می توانید چندین نفر را به راحتی نفله کنید .

حتما بخوانید