spot_img

جان کلر توضیح می دهد که چرا Move بهتر از Natal است .

جان کلر از SCEA در مصاحبه ای که با سایت D`toid داشت توضیح می دهد که چرا سونی فکر می کند Move بهتر از Natal است ، و هم چنین اینکه سونی برای شرکت کنندگان در E3 چه چیزهایی آماده کرده است .
این مصاحبه در هنگام نمایش  Move در GDC انجام شد و کلر توضیح می دهد که چرا نام Move برای این محصول برگزیده شد . او می گوید :
” Move به چند دلیل از ناتال بهتر است ولی بزرگترین دلیل چیزی است که ما آن را کشیدن از راه دور می خوانیم . چیزی که ناتال دارد بسیار XY است و شما در این عرضه بازی می کنید . پس برای بازی های اکشن ، شوتر ، گلف ، بازی های ورزشی و ….. اگر شما از این دوربین دور شوید دقت خود را از دست می دهید . در Move سطحی که توسط دوربین خوانده می شود بسیار دقیق است پس اگر شما از دوربین دور شوید به آن اجازه می دهید که شما را دنبال کند . این حقیقت که شما می توانید از  دوربین و Motion Controller استفاده کنید تنها تجربه های لمسی را فراهم نمی کند ، بلکه دوربین می تواند صدا و تصویر را با هم انتخاب کند . بنابراین بیش از حد نیز می آید . ”
از آنجا که نام این محصول از Arc و Gem به Move تغییر پیدا کرد کلر می گوید که نام دستگاه باید در بازار خرده فروشی به رسمیت شناخته شود :
” ما نامی را می خواستیم که مردم در خرده فروشی بتوانند آن را بخوانند و سریغا متوجه شوند که چیست . این ایده بود که Motion Controller چیست و Wii چه چیزی را ارائه داده است ، و ما می خواستیم متفاوت باشیم . نام محصول نیاز به این داشت که شما حس کنید در حالی که بر روی نیمکت نشسته اید از آن بلند می شوید و به نوعی دست خود را به عقب و جلو تکان می دهید . ”
کلر می گوید تا آنجا که به رنگ مربوط است ، هنگامی که مولتی پلیر بازی می کنید  رنگ نشان دهنده ی  شماست . 4 بازیکن می توانند به صورت هم زمان با رنگ های متفاوتی که در صفحه ی نمایش نشان داده می شود بازی کنند و هم چنین این قابلیت وجود دارد که در باز های اول شخص و تیراندازی هنگامی که میزان سلامتی شما خیلی کم است رنگ به قرمز عوض شود .
کلر می گوید تا زمان E3 چیزهای بیشتری در مورد Move برای نمایش وجود دارد :
” ما به شما طعم بعضی از بازی ها را قبلا نشان دادیم و در E3 نیز نشان می دهیم ، بدیهی است که ما چیزهای بیشتر برای نمایش داریم و ما همیشه چیزهای بزرگی برای E3 نگه می داریم اما ما واقعا می خواهیم در مورد لاین آپ کامل و همه ی بازی ها صحبت کنیم .
در نهایت همه چیز بستگی به محتوا دارد . ما هم بازی های اصلی و هسته ای داریم و هم بازی هایی برای خانواده ها و من فکر می کنم طیف گسترده و متنوعی از مردم می خواهند با Move بازی کنند ”
سونی یک رویداد مطبوعاتی برای E3 که در ماه ژوئن برگذار می شود آماده کرده است . تا آن موقع صبر می کنیم و میبینم که Move چه چیز شگفت انگیزی دارد .

حتما بخوانید