spot_img

در سال ۲۰۰۹ وقت بیشتری صرف بازی کردن شده استطی تحقیقات انجام گرفته و آمارهای منتشر شده، تمامی مردم دنیا در سال ۲۰۰۹ ساعات بیشتری را برای بازی کردن صرف کرده‌اند.

به قید برخی از صاحب‌نظران بسیاری از مردم دنیا ذهن خود را مشغول انجام بازی‌های کامپیوتری می‌کنند تا حتی برای چند دقیقه مشکلات اقتصادی و سیاسی را فراموش کنند و به عبارتی به بازی‌های کامپیوتری مثل یک ابزار آرامش‌بخش نگاه می‌کنند. جالب اینجاست که مشکلات اقتصادی باعث شده است آمار کرایه بازی‌ها بالا رود و طی آماری که موسسه تحقیقاتی Nielsen Company منتشر کرده است مردم کمتر از قبل بازی می‌خرند و بیشتر سعی می‌کنند برای مدتی بازی را اجاره کنند و از این راه پول کمتری پرداخت کنند.

ضمنا علاقه مردم به بازی‌های تحرکی و شبیه‌سازی بیشتر شده است و درصد زیادی از افرادی که غیر حرفه‌ای بازی می‌کنند علاقه بسیار زیادی به وسایلی مانند Wii Fit و گیتارهای بازی Guitar Hero یا Rock band دارند. به گفته مایکل فلامبرگ یکی از مسئولین موسسه نیلسن، مردم به بازی‌های کامپیوتری به چشم یک سرگرمی نگاه می‌کنند و هر بازی یا وسیله جانبی که سرگرمی و نشاط بیشتری را به ارمغان بیاورد با استقبال بیشتری از سوی عامه مردم مواجه خواهد شد. آمار تصویری بالا توسط همین موسسه با بررسی ۲۴۰۰ گیمر بدست آمده است و نشان می‌دهد که مقدار ساعات صرف شده برای بازی کردن در هفته نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بوده است.

این آمار در آغاز سال نزدیک ۱۹ ساعت بوده است اما بعد از گذشت ۴ ماه از سال این مقدار به کمتر از ۱۷ ساعت سیده است.

 

منبع


حتما بخوانید