spot_img

دیوانه‌وار رانندگی کن!

کمتر بازی‌ای در ژانر ماشین‌سواری و رانندگی را می‌توانید پیدا کنید که امکانات یک ماشین واقعی را در اختیارتان بگذارند. عموماً گیم‌پلی این بازی‌ها به چرخاندن گوشی برای عوض کردن جهت حرکت ماشین محدود می‌شوند و تنها کنش شما در صفحه‌ی گوشی یا تبلت، به گاز دادن یا ترمز کردن خلاصه می‌شود. اگر دلتان می‌خواهید توی این هوای گرم اذیت‌کننده مدتی را روی تختتان بگذرانید و کمی در خیابان‌های شلوغ و پلوغ رانندگی کنید و به جابه‌جایی مسافرها بپردازید، بازی امروز را از دست ندهید.

Dr. Driving نام بازی جدید استودیوی SUD Inc. است که توانسته در مدت کمی، نظر حدوداً پانصدهزار نفر را در استور گوگل‌پلی جلب کند. گرافیک بازی و گیم‌پلی آن یادآور بازی‌های تمام‌عیار عرصه‌ی ماشین‌سواری و رانندگی‌ست؛ فرمان، پدال گاز و پدال ترمز. با چرخاندن فرمان، جهت حرکت ماشین عوض می‌شود و این احساس به شما منتقل می‌شود که واقعاً مشغول رانندگی کردنید. در طول مسیر باید حواستان به ترافیک باشد و از تصادف کردن بپرهیزید؛ تصادف تنها چیزی‌ست که توی این بازی شما را محدود خواهد کرد. مسافران را در شهر جابه‌جا کنید و امتیاز بگیرید و با حرکات محیرالعقول همه را شوکه کنید.

اولین چیزی که در هر بازی ماشین‌سواری می‌تواند نظر مخاطب را جلب کند، میزان سازگاری آن با واقعیت است. «دکتر راننده» بازی‌ای‌ست که در آن لذت دریفت کشیدن، ترمزهای ناگهانی و جنون سرعت را تجربه خواهید کرد و به همین خاطر گیم‌پلی آن تا حد زیادی اعتیادآور است. اگر روی تخت دراز کشیده‌اید و مشغول بازی کردنید، باید در نظر داشته باشید که به این زودی‌ها نمی‌‌توانید از این عنوان دست بکشید؛ چراکه همه‌چیز در Dr. Driving طوری طراحی شده است که به سرعت درگیر فضای ساده و البته لذت‌بخش آن خواهید شد.

اگر حتی به‌اندازه‌ی یک سر سوزن ادعای رانندگی‌تان می‌شود، حتماً Dr. Driving را امتحان کنید. بازی‌ای که پس از گذراندن مراحل مختلف آن، به‌سرعت با گیم‌پلی و مکانیکش خو می‌گیرید و دیگر تنها چیزی که برایتان اهمیت دارد، مهارت هرچه بیشتر در رانندگی توی شهر و انجام ماموریت‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن است. سرعت‌ زیاد و البته عدم تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی‌ای که در شهر «دکتر رانندگی» برقرارند، دور زدن‌های مناسب بدون برخورد به خودروهای دیگر و گرفته شدن سرعت و البته پارک کردن درست و با مهارت، همه و همه نکاتی‌اند که اگر رعایتشان کنید، بیشترین پول را در این بازی کسب خواهید کرد. یک نکته را نباید از قلم انداخت و آن هم گرافیک سه‌بعدی بازی‌ست. احتمالاً تصور می‌کنید که با وجود طراحی سه‌بعدی فضاها و ماشین‌ها و حرکت‌های فوق‌العاده پیچیده در بازی، برای دانلود و نصب آن باید بخش زیادی از حافظه‌ی خود را پاک کنید؛ اما نگران نباشید! Dr. Driving یک بازی با حجم کمتر از ۲۵ مگابایت است و به همین‌خاطر لازم نیست نگران چیزی باشید! یکی از ویژگی‌های مهم این عنوان نیز همین است! چراکه ساخت یک بازی سه‌بعدی کم‌حجم که هم بتواند قابلیت‌های بازی‌های سه‌بعدی را به‌طور کامل در اختیار کاربران قرار دهد و هم رنگ و لعاب خوبی داشته باشد، کار دشواری‌ست؛ کاری که البته استودیوی بازی‌سازی SUD Inc. به خوبی از پس آن برآمده است.

وقت تلف کردن جایز نیست و به‌سرعت سراغ این بازی کم‌حجم و لذت‌بخش بروید. مطمئن باشید از تجربه‌ی آن پشیمان نخواهید شد و بخش زیادی از وقتتان را در این فرصت سه‌ماهه‌ی فصل گرم تابستان، به خود مشغول خواهد کرد. اگر اکانت گوگل‌پلی داشته باشید هم می‌توانید مد چندنفره‌ی بازی را تجربه کنید؛ پس همین‌حالا دوستانتان را به بازی دعوت کنید و با هم در یک چالش رانندگی به رقابت بپردازید.

حتما بخوانید