spot_img

بایوور: Anthem همانند Star Wars یک اثر فانتزی علمی است

طی مصاحبه‌ی جدیدی که آقای Aaryn Flynn رئیس استودیوی بایوور انجام داده  است، نکته‌ی جالب توجه‌ای در رابطه با عنوان آینده توسعه‌دهنده وجود دارد  که باید طرفداران بدانند: «قرار است تا Anthem‌ یک اثر علمی فانتزی مانند  سری Star Wars‌ باشد، نه یک عنوان علمی تخیلی هاردکور مانند فرانچایز Mass‌  Effect.»

در ادامه او توضیح داد:

این  ژانری است که ما آن را علمی فانتزی می‌نمامیم. بسیار شبیه Star Wars و  بسیار شبیه با جهان مارول. بله اتفاقات شگفت‌انگیز بسیاری رخ خواهد داد،‌  اما لازم نیست که ما نگرانی زیادی در رابطه با علمی بودن این اتفاقات در  Anthem‌ داشته باشیم.

زمانی که  اولین باز Anthem معرفی شد و به نمایش در آمد، بسیار شبیه به سری Mass  Effect به نظر می‌رسید. در واقع اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، نمایش اول  Anthem‌ بیشتر شبیه به ترکیب Mass Effect و Destiny به نظر می‌رسید. اما  واقعا چه چیزی اثر جدید بایوور را از IP‌ قدیمی‌تر آن‌ها متمایز می‌کند؟

با توجه به گفته‌های Flynn، تفاوت‌ها در مورد جهان بازی و نحوه‌ی توضیح جنبه‌های آن وجود دارد.

او ادامه می‌دهد:

عنوان  Mass Effect بیشتر یک IP هادرکور علمی تخیلی واقع‌گرایانه است. اما Anthem  درباره‌ی داشتن جنبه‌های سرگرم‌کننده در جهان بازی و توضیح جنبه‌های مختلف  آن است.

پس مشخصا نباید انتظار  داشتن جزئیات دقیق علمی را از IP جدید بایوور داشته باشیم. در Anthem و با  توجه به سبک فانتزی علمی آن، بایوور دلیلی برای توجیه و توضیح دادن جزئیات  پدیده‌های حاضر در بازی نمی‌بیند، دقیقا بر خلاف آن چه که در مس افکت  دیده‌ایم.

طبق توضیحات، بایوور قصد دارد تا  مسیر جدیدی را برای Anthem انتخاب کند. مسیری شبیه به کاری است که بانجی با  Destiny‌ بیشتر انجام داده است. برای مثال، یکی از مفاهیم حاضر در جهان  Destiny، تاریکی است… مفهومی که بسیاری از بازیکنان نمی‌دانند چیست.  شباهت‌های دیگری نیز وجود دارد، مانند ادعای سازنده مبنی بر پشتبانی از  بازی تا یک دهه!

پاییز ۲۰۱۸ عنوان Anthem برای سه پلتفرم اصلی عرضه خواهد شد.

حتما بخوانید