spot_img

معرفی بازی موبایل Deadroom

امروز می‌خواهیم سراغ عنوانی برویم که هنوز آنقدرها معروف نشده است؛ البته این مسئله چیزی از جذابیت بازی کم نمی‌کند. اجازه بدهید همین ابتدا تکلیفمان را با آنهایی که کمتر از ۱۷ سال دارند روشن کنیم؛ متاسفانه این بازی برای شما مناسب نیست. پس اگر سنتان به ۱۷سال نرسیده است، سمت این بازی خشن نروید و از خواندن این مطلب صرف‌نظر کنید.

تجربه‌های موفق مستقل همچون Super Meat Boy‌ که توانست با نمره‌های بالای ۸۰درصد از اکثر مراجع گیم در جهان به‌عنوان یکی از نمونه‌های تاثیرگذار چند سال اخیر معرفی شود، نشان داده‌اند که خشونت همیشه هم چیز بدی نیست. گاهی اوقات آدم با دیدن شخصیتی کارتونی که دل و روده‌اش بیرون می‌ریزد و غرق در خون می‌شود، احساس آرامش و دل‌خنکی می‌کند. البته این مسئله نباید آنقدرها هم افراطی شود و به همین خاطر است که برای بازی‌ها گروه‌سنی تعیین می‌کنند و قوانین الزام‌آوری را در این زمینه وضع کرده‌اند. اما هر چه باشد، عناوینی مثل Shank یا Super Meat Boy به‌خوبی جای خود را میان بازیکنان آماتور و حرفه‌ای باز کردند؛ بازی‌هایی که مبنایشان مسائل احساسی و رویکردشان خشن و بی‌رحمانه بود.

Deadroom نیز یکی از عناوین جدیدی‌ست که به مارکت بازی‌های اندرویدی آمده تا همان تجربه‌ها را به‌شکلی دیگر تکرار کند. گیم‌پلی بازی شباهت فوق‌العاده به Super Meat Boy دارد و اگر تجربه‌ی پریدن از مانع‌ها، بالارفتن از دیوار به پرش‌های متوالی و همچنین دقت کافی در رد کردن وسیله‌های مرگ‌آور را در آن بازی محبوب داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید با Deadroom خو بگیرید. کل بازی از ۲۰ مرحله‌ تشکیل شده است و در هر مرحله باید خود را از محلی که در آن رها شده‌اید، به یک در برسانید. البته در این بین سه کپسول سبزرنگ نیز وجود دارند که به‌نوعی نشان می‌دهند آن مرحله را با چه مهارتی طی کرده‌اید. مرحله‌ی اول و دوم بازی آنقدر پیچیده نیستند و می‌توانید با یکی-دو بار مردن، آنها را پشت سر بگذارید. طراحی کلی مراحل از چند عنصر اصلی تشکیل شده است: دیوارها، که باید با پرش‌های متوالی روی‌شان، از آنها بالا بروید. چرخ‌دنده‌های مرگ‌بار که اگر گوشه‌ای از بدنتان به آنها برخورد کند، متلاشی می‌شود و البته موانع دیگری که تیر شلیک می‌کنند یا در مسیرهای ثابتی در حال حرکتند و در صورت برخورد به آنها نیز همان سرنوشت پیشین نصیبتان خواهد شد. و در نهایت، سه کپسول سبز که برای رد کردن Perfect هر مرحله، نیاز دارید آنها را از گوشه و کنار جمع‌آوری کنید.

شخصی‌سازی کاراکترتان در بازی یکی از جذا‌ب‌ترین نکات Deadroom است؛ چراکه بعد از چندبار بازی کردن، به‌شدت با او همذات‌پنداری می‌کنید. ضمناً توی بازی فقط خون می‌بینید و خون. پس اگر حساسیت خاصی نسبت به خون و پاشیده شدنش روی در و دیوار و صفحه‌ی گوشی یا تبلتتان دارید، سمت این عنوان نروید. مراحل در بازی هم به‌مرور سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند و گاهی ۱۰۰ بار باید مرده و زنده شوید تا بتوانید یک مرحله را رد کنید. مکانیک بازی همان‌طور که تا الان حدس زده‌اید، به شکل اعجاب‌انگیزی اعتیادآور است؛ این‌ را می‌توانید بعد از یکی دوبار بازی کردن با پوست و گوشتتان احساس کنید. پس Deadroom می‌تواند یکی از بازی‌هایی باشد که در ماه تابستان، بخشی از وقت شما را به خود اختصاص می‌دهد. مخصوصاً اگر هوس صحنه‌های خشن کارتونی و بی‌رحمی فانتزی را کرده باشید.

حتما بخوانید