spot_img

نسخه‌ی نسل هشتمی BATTLEFIELD 2042 متفاوت خواهد بود

کنسول‌های نسل هشتم توان میزبانی از نقشه‌ها و حالت‌های ۱۲۸ نفره را نخواهند داشت

بعد از رونمایی رسمی از بازی Battlefield 2042 مشخص شد که این بازی فاقد بخش داستانی و بتل‌رویال بوده و فقط و فقط شامل بخش چندنفره‌ی همیشگی سری است. در چنین شرایطی همه توقع دارند که همین یک بخش محتوای زیاد و جذابی داشته باشد و بتواند حسابی بازیکنان را سرگرم کند. استودیو DICE هم از این خواسته آگاه است و در اولین اقدام، نقشه‌هایی بسیار بزرگ طراحی کرده و امکان میزبانی از ۱۲۸ بازیکن به شکل همزمان را دارد. اما ظاهراً این ویژگی تنها در انحصار نسل جدید کنسول‌های خانگی خواهد بود و کاربران PlayStation 4 و XBOX one باید همچنان مبارزات و نبردهای ۶۴ نفره را تجربه کنند.

در اطلاعات رسمی که EA از بازی منتشر کرده ذکر شده که بازی روی کنسول‌های نسل هشتمی مقیاس کوچک‌تری دارد. به این شکل که نقشه‌های وسیع ۱۲۸ نفره تنها برای کاربران رایانه‌های شخصی، PlayStation 5 و XBOX Series X|S قابل بازی خواهد بود و کاربران PlayStation 4 و XBOX one باید به نقشه‌های کوچک‌تر و ۶۴ نفره اکتفا کنند. هنوز مشخص نیست که آیا ویژگی‌های دیگری در بازی وجو دارد که قابلیت اجرا روی سخت‌افزارهای قدیمی را نداشته باشد یا نه ولی مورد مذکور تا اینجا تایید شده است. همچنین تایید شده که نسخه‌ی نسل هشتمی بازی ۶۰ و نسخه‌ی نسل نهمی ۷۰ دلار قیمت خواهد داشت.

این تفاوت در ویژگی‌های بازی این سوال را ایجاد می‌کند که آیا بازی Battlefield 2042 از کراس-پلی پشتیبانی می‌کند یا نه؟ و اگر پشتیبانی می‌کند، این ویژگی به چه شکلی کار می‌کند؟ برای دریافت پاسخ این سوال و سوال‌های بیشتر، باید تا زمان رونمایی از گیم‌پلی بازی و انتشار اطلاعات بیشتر بازی منتظر ماند.

بازی Battlefield 2042 جدیدترین نسخه از سری بازی‌های تیراندازی بتلفیلد است که برای انتشار در تاریخ ۲۲ اکتبر سال جاری میلادی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل هشتم و نهم برنامه‌ریزی شده است.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید