spot_img

فروش فوق سریع PlayStation 5 در آمریکا

رکورد دیگری توسط بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی شکسته شد

گروه NPD مثل همیشه گزارشات مالی مربوط به ماه گذشته‌ی میلادی را منتشر کرده که بر اساس آن، پلی‌استیشن موفق شده که رکورد جدیدی را در فروش کنسول در بازار آمریکا ثبت کند.

بر اساس گزارش مربوط به ماه مارس ۲۰۲۱، فروش کنسول‌های خانگی در بازار آمریکا همچنان روندی صعودی دارد. در ماه گذشته‌ی میلادی، فروش کنسول‌های خانگی از حیث رقم دلاری، به نسبت بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته، رشد ۴۷ درصدی داشته و به عددی در حدود ۶۸۰ میلیون دلار رسیده که رکورد جدیدی در فروش ماهانه محسوب می‌شود. در بخش تعداد کنسول‌های فروخته شده، نینتندو سوئیچ کنسول پیشتاز ماه مارس است.

در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱، نینتندو سوئیچ به شکل مداوم رتبه‌ی اول فروش کنسول به لحاظ تعداد را در اختیار داشته و این در حالی است که در همین زمان، PS5 در بخش فروش دلاری، پیشتاز بوده است. همچنین در این گزارش مشخص شد که PS5 سریع‌ترین فروش یک کنسول خانگی در تمام ادوار در بازار آمریکا را تجربه کرده است. این رکورد هم در مورد تعداد کنسول‌های فروخته شده و هم از نظر دلاری در مورد کنسول نسل نهمی سونی صدق می‌کند. به عبارتی، هیچ کنسولی در تاریخ بازار آمریکا موفق نشده در پنج ماه ابتدای انتشار خود به فروش PlayStation 5 برسد.

سونی چندی پیش و در ماه فوریه اعلام کرد که تعداد ۴.۵ میلیون دستگاه PS5 را تا انتهای سال ۲۰۲۰ (کنسول PS5 در اواسط ماه نوامبر همان سال عرضه شده بود) به بازار عرضه کرده است. پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال مالی جاری، سونی موفق به فروش حدود ۷.۶ میلیون کنسول برسد که با توجه به گزارشات جدید ممکن است این تعداد بسیار بیشتر شود.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید