spot_img

سازندگان S.T.A.L.K.E.R. 2 اجرای آن روی XBOX one و PlayStation 4 را غیرممکن می‌دانند

مدیر بازاریابی تیم تولید معتقد است که S.T.A.L.K.E.R. 2 یک بازی تماماً نسل نهمی است

در سال‌های گذار از نسل‌های کنسولی، همیشه این سوال پیش می‌آید که آیا فلان بازی درحال توسعه برای کنسول‌های قدیمی‌تر هم منتشر می‌شود و آن بازی اصطلاحاً بین نسلی می‌شود یا نه. سوالی که برای S.T.A.L.K.E.R. 2 هم مطرح شده و حالا Zakhar Bocharov، مدیر روابط عمومی تیم توسعه بازی به آن پاسخ مستقیم و واضحی داده است.

این بازی تیراندازی جهان‌باز که دنباله‌ای برای یکی از محبوب‌ترین و کالت‌ترین بازی‌های دو دهه‌ی قبل محسوب می‌شود، تاکنون برای انتشار روی رایانه‌های شخصی و XBOX Series X|S تایید شده. روز گذشته آقای Zakhar Bocharov در مصاحبه با رسانه‌ی Gaming Bolt و در پاسخ به این سوال که آیا بازی برای کنسول‌ها نسل قبلی هم منتشر می‌شود یا نه می‌گوید: «S.T.A.L.K.E.R. 2 یک بازی نسل بعدی است و اجرای آن روی کنسول‌های PlayStation 4 و XBOX one غیرممکن است.» وی معتقد است سخت‌افزارهای قدیمی، آن‌ها را برای دست‌یابی به اهداف خود محدود می‌کنند.

همچنین در طول این مصاحبه Bocharov بار دیگر تاکید کرد که بازی به شکل 4K روی XBOX Series X اجرا می‌شود و روی هر دو کنسول Series X|S از قابلیت HDR پشتیبانی می‌کند و با نرخ ۱۲۰ فریم برثانیه اجرا می‌شود. وجود این ویژگی‌ها احتمال انتشار بازی با چندین تنظیمات گرافیکی را بالا می‌برد، هرچند که هنوز چیزی در این مورد تایید نشده است.

در طی همین مصاحبه Bocharov گفته که استودیو GSC Game World، سازنده‌ی S.T.A.L.K.E.R. 2 در حال حاضر برنامه‌ای برای انتشار بازی برای PS5 ندارد.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید