spot_img

بازی The Elder Scrolls VI هنوز در مرحله‌ی طراحی است

ظاهراً هنوز زمان زیادی تا انتشار ششمین قسمت فاصله داریم

بالاخره در نمایش مشترک اکس‌باکس و بتزدا در جریان E3 2021 موفق شدیم نگاه نزدیک‌تری به بازی بسیار مورد انتظار Starfield داشته باشیم. عنوانی که به گفته‌ی کارگردان آن، آقای تاد هاوارد، بخش بسیار بزرگی از مراحل توسعه را پشت سر گذاشته و در همان موعد مقرر منتشر خواهد شد. ولی همیشه سوال بزرگ دیگری برای پرسیدن وجود دارد. از بازی The Elder Scrolls 6 چه خبر؟ همراه بازی‌نما باشید.

در E3 2018 بود که بتزدا به شکل رسمی ساخت ششمین قسمت اصلی از سری The Elder Scrolls را تایید و تیزر بسیار کوتاهی از آن پخش کرد. در همان زمان اعلام شد که بازی در مراحل ابتدایی ساخت قرار دارد و فاصله‌ی زیادی با زمان انتشار دارد. اما از آن زمان تاکنون بیش از ۳ سال می‌گذرد. چندی پیش اما از کارگردان Skyrim در مورد دنباله‌ی آن سوال شد و ایشان گفت که بازی در مرحله‌ی طراحی قرار دارد. به گفته‌ی وی، آن‌ها زمان زیادی را برای ساخت Creation Engine 2 صرف کرده‌اند. این تکنولوژی جدید استودیو است که نه فقط برای ساخت Starfield، که برای ساخت The Elder Scrolls VI هم از آن استفاده می‌شود. اکنون بخش بزرگی از تیم، مشغول کار روی بازی Starfield هستند ولی این به معنای رها شدن ششمین Elder Scrolls نیست. هاوارد می‌گوید:

«اجازه دهید اینطور بگویم که The Elder Scrolls 6 در فاز طراحی است. ولی ما هنوز در مورد تکنولوژهای خودمان مطمئن نیستیم. در حال بررسی این هستیم که آیا این تکنولوژی توان ساخت چیزهایی را دارد که ما می‌خواهیم در بازی داشته باشیم؟ هر بازی نیازهایی دارد و The Elder Scrolls 6 هم از این قاعده مستثنی نیست. ما باید تغییراتی در Creation Engine 2 برای ساخت آن داشته باشیم.»

آقای Todd Howard در مصاحبه با رسانه‌ی تلگراف

این صحبت‌ها ما را امیدوار می‌کند که در نهایت به محصولی بسیار با کیفیت دست پیدا می‌کنیم ولی از طرفی مشخص می‌کند که هنوز هم زمان زیادی تا انتشار بازی فاصله داریم. اما در همین حال، بازی Starfield تاریخ انتشار مشخصی دارد. این بازی نقش‌آفرینی قرار است تا در تاریخ ۱۱ نوامبر سال ۲۰۲۲ (۹ آذر ۱۴۰۱) به شکل انحصاری برای رایانه‌های شخصی و XBOX Series X|S منتشر خواهد شد. بازی Starfield هم مانند دیگر بازی‌های مایکروسافت، از روز انتشار، در اختیار مشترکین سرویس گیم پس خواهد بود.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید