بازی Tekken X Street به شکل رسمی لغو شد

۱۱ سال پس از معرفی، این بازی رسما لغو شد

یازده سال قبل و در نمایشگاه کامیک‌کان سن‌دیگو سال ۲۰۱۰ بود که دو بازی مبارزه‌ای توسط Capcom و Bandi Namco معرفی شدند. ابتدا بازی Street Fighter X Tekken که توسط کپ‌کام در حال ساخت بود و بعد هم بازی Tekken X Street Fighter که توسط بندی نامکو مراحل توسعه را پشت سر می‌گذاشت. بازی کپ‌کام بعد از مشکلات زیادی منتشر شد و به اقبال قابل توجهی نرسید. بازی نامکو به سکوت فرو رفت و دیگر خبری از آن نشد تا امروز که متوجه شدیم این بازی به شکل رسمی لغو شده است. موضوعی که اصلا دور از انتظار نبود. همراه بازی‌نما باشید.

در جدیدترین اخبار بازی‌ها، مشخص شده که بازی تا ۳۰ درصد از پروسه‌ی ساخت خود را گذرانده بوده. آقای Katsuhiro Harada، مدیر، کارگردان و رئیس تیم بازی Tekken می‌گوید:

«توسعه‌ی بازی زمانی متوقف شد که ما حدود ۳۰ درصد از آن را کامل کرده بودیم. ما حتی انیمیشن‌های بازی را کامل کرده بودیم که تاثیرش را می‌توانید در شخصیت Akuma در Tekken 7 ببینید. ما به سختی مشغول ساخت بازی بودیم. کاش می‌توانستم مدل‌ها و بقیه موارد را به شما نشان بدهم. ما واقعا مدل‌های خوبی داشتیم. کاش می‌توانستم همه‌ی آن‌ها را به شما نشان بدهم. ما بسیار به کار خود مطمئن بودیم. به شکل سنتی، عمر یک بازی مبارزه‌ای بسیار کوتاه است. نهایتاً یک یا دو سال و بعد از آن شما باید به سراغ ساخت دنباله‌ی آن بروید. ولی Tekken 7 بسیار خوب با موارد سرویس‌محور، از جمله DLCها هماهنگ شد. اتفاقی که انتشار یک بازی دیگر در کنار آن را تبدیل به کار بسیار پرریسکی کرد.»

آقای Katsuhiro Harada، تهیه‌کننده و کارگردان سری بازی‌های Tekken

آقای هارادا قبلا هم به این نکته اشاره کرده بود که انتشار یک بازی مبارزه‌ای دیگر در کنار بازی Tekken 7 و هماهنگ کردن آن‌ها کار بسیار سختی است. اینکه هرگز نمی‌توانیم بازی Tekken X Street Fighter را ببینیم بسیار ناراحت‌کننده است. آن هم در حالی که حتی در سال ۲۰۱۹ هم افرادی در تیم سازنده بودند که هیجان و علاقه خود به بازی را به اشتراک می‌گذاشتند.

آخرین بازی منتشر شده از سری Tekken، بازی Tekken 7 است که ابتدا در سال ۲۰۱۶ به شکل محدود و در دستگاه‌های آرکید منتشر شد و سپس در سال ۲۰۱۶ برای کنسول‌های خانگی و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید