بازی Forza Horizon 5 را می‌توانید به شکل ۶۰ فریم بر ثانیه بازی کنید

گل سرسبد مایکروسافت در E3 2021 ویژگی‌های فنی بسیار خوبی دارد

در جریان کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتزدا در E3 2021، بازی Forza Horizon 5 نمایش خیره‌کننده‌ای داشت. عنوانی که جدیدترین دست‌آوردهای فنی و تکنولوژیک استودیو Playground را به نمایش گذاشت و باعث حیرت همه شد. اما با دیدن چنین کیفیت و گرافیکی، برای عده‌ای این سوال مطرح شد که آیا کنسول ارزان‌قیمت مایکروسافت یعنی XBOX Series S می‌تواند به خوبی از پس اجرای این بازی بر بیاید؟ سوالی که توسط سازندگان پاسخ داده شد. همراه بازی‌نما باشید.

در همان زمان نمایش بازی در کنفرانس مایکروسافت دیدیم که بازی روی کنسول قدرتمند XBOX Series X به شکل 4K اجرا می‌شود. بعدتر و در یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ، سازندگان به شکل واضح مشخص کردند که بازی روی کنسول XBOX Series X به شکل 4K و ۳۰ فریم بر ثانیه و روی کنسول XBOX Series S به شکل 1080 و ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود. بازی روی هر دو کنسول دارای یک حالت پرفورمنس است که بدون تغییر رزولوشن نرخ فریم تصاویر را به عدد ۶۰ می‌رساند! هنوز مشخص نیست که در حالت پرفورمنس، سازندگان با حذف یا تغییر چه پارامترهایی بدون تغییر وضوح تصویر به نرخ فریم ۶۰ دست پیدا کرده‌اند ولی چیزی که واضح است، حیرت‌انگیز بودن کار مهندسان تیم Playground است.

بازی Forza Horizon 5 همچنان در مورد فستیوالی است که هرگز تمام نمی‌شود و این بار این فستیوال به مکزیک رفته تا بازیکنان بتوانند در جاده‌ها و محیط‌های این کشور به مسابقه و اتومبیل‌رانی مشغول شوند. این بازی که در E3 2021 رونمایی شد، قرار است تا در تاریخ ۹ نوامبر سال جاری میلادی (۱۸ آبان ۱۴۰۰) برای رایانه‌های شخصی، XBOX one و XBOX Series X|S منتشر می‌شود و مثل همه‌ی بازی‌های مایکروسافت، از همان روز عرضه در اختیار کاربران سرویس گیم پس قرار می‌گیرد.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید