آمازون بازی MMO و در حال توسعه‌ی ارباب حلقه‌ها را لغو کرد

ادامه‌ی مشکلات بخش بازی‌سازی آمازون

سال ۲۰۱۹ بود که آمازون یک بازی MMORPG بر اساس کتاب‌های ارباب حلقه‌ها معرفی کرد. بعد از آن هم آمازون از ارائه‌ی اطلاعات بیشتر از بازی یا مراحل توسعه‌ی آن خودداری کرد. حالا و طبق گزارشی که رسانه‌ی بلومبرگ منتشر کرده، مشخص شده که ساخت این بازی به دلیل اختلافات بین آمازون و شرکت Tencent لغو شده است. همراه بازی‌نما باشید.

استودیو بازی‌سازی آمازون این بازی را به همراه هولدینگ Leyou Technologies توسعه می‌داد. زمانی که در دسامبر سال گذشته این شرکت توسط غول چینی، یعنی شرکت Tencent خریداری شد، Tencent و آمازون وارد مذاکراتی برای بررسی قراردادها مابین خود شدند و این مذاکرات نهایتاً به کنسل شدن بازی ختم شدند. یکی از سخنگویان آمازون در این رابطه گفت:

«ما نمی‌توانستیم از مواضع و اصول بازی در این زمان محافظت کنیم. ما عاشق ip ارباب حلقه‌ها هستیم و از اینکه نمی‌توانیم این بازی را به دست مشتریان برسانیم، بسیار ناامید شدیم.»

سخنگوی آمازون

شرکت آمازون برخلاف تجربیات خوبی که در حوزه‌ی فیلم و سریال تجربه کرد، در بخش بازی‌های ویدئویی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. پیش از این هم آمازون بازی‌های Breakaway و Crucible به سرعت و بعد از مدتی پس از انتشار کنسل شدند و حالا، ارباب حلقه‌ها سومین بازی مهم کنسل‌شده‌ی آمازون محسوب می‌شود. البته آمازون به تازگی استودیو جدیدی در شهر مونترال کانادا تاسیس کرده، پس می‌توان گفت که آمازون هنوز به موفقیت در بازار بازی‌های ویدئویی امید دارد و قصد خارج شدن از این صنعت را ندارد.

استودیو بازی‌سازی آمازون یک MMORPG دیگر نیز در دست توسعه دارد که قرار است در ماه آگوست عرضه شود. امیدواریم بازی New World سرنوشت بهتری به نسبت دیگر بازی‌های آمازون داشته باشد.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید